Artikler

Økologisk sengelinned fra Nordisk Tekstil

arrow_backTil oversigten

27. maj 2024 | ARCTIC A/S

En økologisk sengelinned serie fra Nordisk Tekstil.

´Kelly´ er fremstillet af 100% økologisk bomuld, som er GOTS certificeret og percalevævet for et luksuriøst mat look. Sengetøjet er designet helt enkelt for en elegant sengeopredning.

'Kelly' fås i 3 skønne farver. Nye farver vil blive fremvist på vores stand.

Flere artikler fra ARCTIC A/S

Artikel er skrevet af:

ARCTIC A/S

Hos ARCTIC A/S tror vi på en god og sund søvn - hver nat. Derfor tilbyder vi funktionelle, komfortable og moderne boligtekstiler med det formål at give dig en behagelig nattesøvn. Virksomheden blev grundlagt i 1987 af Herluf Brodersen med fokus på kvalitetsdyner og -puder. I 2011 opkøbte vi Nordisk Tekstil - en virksomhed med stolte håndværkstraditioner, som går tilbage til 1874. I dag er ARCTIC A/S familieejet gennem tre generationer. Under vores 3 brands ARCTIC, Nordisk Tekstil og Night & Day tilbyder vi et bredt udvalg af boligtekstiler til den gode nattesøvn - alt fra dyner og puder, senge

Se profil

Ansvar for indhold på denne side

Oplysninger, billeder, produktbeskrivelser, videoer, certificeringer, bæredygtighedsudsagn og øvrigt indhold på virksomhedsprofilerne uploades og vedligeholdes af de enkelte udstillere.
Udstilleren er selv ansvarlig for indholdets korrekthed, dokumentation og lovlighed, herunder overholdelse af gældende regler om markedsføring, bæredygtighedsudsagn og immaterielle rettigheder.
MCH A/S stiller alene platformen til rådighed og verificerer som udgangspunkt ikke indholdet.