Hansborg Honning
Hansborg Honning blev grundlagt med en passion for at inspirere til en mere bivenlig hverdag gennem honningbiens fascinerende liv og dens lækre honning. Vi tilbyder ikke kun prisvindende honning, men også en række unikke produkter som håndcreme, mjød og honning/citrus gin – alt skabt med respekt for naturen og kærlighed til de sønderjyske råvarer.
Hos Hansborg Honning er vi dedikerede til at vise, hvor alsidig honning kan være. Og vi stopper ikke her – fremtiden byder på mange spændende nye produkter, der forener innovation med vores dybe respekt for bierne og deres bidrag til naturen.
3 opslag
seneste fra 4. januar 2025
HARMS - Danish Confectionery
HARMS - DANISH CONFECTIONERY, er en familieejet dansk konfekturevirksomhed, der står bag fem unikke brands: Møn Bolcher, Møn Dragée, Chokoladehuset Møn, Anna & Søren og Harms Chocolat. Med rødder på den gamle sukkerfabrik på Møn, hvor de første bolcher blev kogt i 1993, har vi gennem tre årtier videreført stolte håndværkstraditioner og skabt smagsoplevelser med dybde, ægthed og passion.
2 opslag
seneste fra 25. juni 2025
Hattesens Konfektfabrik
Vi deltager på Formland Autumn 2026
GLEM ALT OM DEN TRADITIONELLE LAKRIDSKONFEKT!
På Ærø har Claus Hattesen genopfundet lakridskonfekten, og de søde firkanter går nu deres sejrsgang i hele landet.
Hattesens konfektfabrik producerer prisvindende eksklusiv lakridskonfekt, håndlavet efter gamle traditioner.
Vores kongstanke er mindre sukker, mere smag.
Lakridsmassen koges på basis af europæisk fuldkornsrismel, nordisk roesukker og 10% af den fineste rålakrids. Konfektmassen æltes med rigeligt af frysetørrede bær og naturlige olier, der giver den tydelig smag af gode råvarer.
Al vores lakridskonfekt er både glutenfri, vegansk og fri for palmeolie.
Havsmag ApS
Havsmag er stiftet af iværksætter Jens Helt, der brænder for at udvikle smagfulde kvalitetsprodukter, der samtidig tager hensyn til klimaet. Med en verdensbefolkning i stigende vækst, er der pres på jordens fødevareressourcer. Vi er derfor nødt til at tænke i alternativer til konventionelle afgrøder. Her er tang et rigtig godt og velsmagende bud.
Hos Havsmag bliver tangen høstet ved håndkraft langs kysterne omkring Langeland. Vi sikrer derved en skånsom og bæredygtig høst uden at gå på kompromis med kvaliteten. Vi bruger primært topskuddende på blæretangen, da det både smager bedst, men også sikrer plantens videre vækst.
Havsmags prod
Helsam Gruppen A/S
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Helsam Gruppen A/S er en af Danmarks førende virksomheder inden for sundhed, økologi og personlig pleje. Med et bredt sortiment af kosttilskud, naturlægemidler, økologiske fødevarer, hudpleje og livsstilsprodukter tilbyder vi kvalitetsprodukter til både detailhandel og forbrugere.
Koncernen omfatter Helsam-butikkerne, Helsam.dk, Mecindo.dk samt engrosforretningen, der leverer produkter til helsekostbutikker og samarbejdspartnere i hele Danmark. Vi samarbejder med nogle af branchens stærkeste brands og har et sortiment på mere end 15.000 varenumre.
Med mange års erfaring, autoriserede helsevejledere og en stærk kombination af fysiske but
Hill-House, Dirach Trading
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Hill-House leverer prodikter af høj kvalitet, Britiske Biscuits, julevarer og helårsvarer, Tepotter og Te tilbehør, Økologisk Kakaopulver, Balsamico di Modena og Condimento, Italienske Chokolade Specialiteter
5 opslag
seneste fra 12. august 2025
Hr. Skov ApS
Hr. Skov er et dansk brand med en stor forkærlighed for naturen og dets vilde og friske råvarer. Med rødder fra det vestjyske hvor himmel, hav og kyst smelter sammen i et enestående natursceneri. Netop fra denne storslåede natur – naturens spisekammer – din baghave, henter Hr. Skov sin inspiration og vilde råvarer til sine produkter.
I vores eget produktionskøkken i Esbjerg fremstiller vi vores produkter, så vi er med i alle processer fra jord til bord. De vilde råvarer vi høster fra naturen omkring Blåvand og de danske nationalparker i Jylland er her rig på aromatiske urter og bær, såsom porse, lyng, havtorn og ramsløg. Alt plukkes på d
68 opslag
seneste fra 23. juli 2024
HUSET ANDERSEN & VESTJYSKE DELIKATESSER
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Siden 2015 har Marianne, Yvonne og Mads leveret unikke delikatesser til hele Danmark. Senest i august 2023 er Bente kommet til som en del af holdet, og 2023 bød også på et andet stort øjeblik. Vi overtog nemlig Vestjyske Delikatesser fra den 27. juni. Derfor kan vi nu også tilbyde et stort udvalg af krydderier i høj kvalitet og med masser af smag. Krydderierne er blandet nænsomt i hånden, og så er der skåret helt ned på e-numre.
Vi glæder os til at opbygge gode relationer til alle vores kunder rundt om i landet - det hele bygget op på ærlighed og åben dialog.
Vi glæder os til at hilse på jer og vise vores lækre produkter på messen.
8 opslag
seneste fra 28. maj 2026
Ibens Keramik
Ibens Keramik er håndlavet keramik, drejet med kærlighed på Fyn.
3 opslag
seneste fra 7. december 2023
KJØ ApS
Vores virksomhed hedder KJØ. Det betyder kød på Sønderjysk.
I KJØ gør vi os rigtig umage med hver eneste dag at kreerer dansk Beef Jerky af den højeste kvalitet baseret på A-klasse dansk okseinderlår. Beef Jerky er en form for tørret kød, ofte lavet af oksekød. Det er skåret i tynde, fine skiver og tørret for at fjerne fugtigheden, marineret med krydderier for smag og røget nænsomt.
Beef Jerky er meget populært som en proteinrig snack, med få kalorier, den lange nydelse, smagen og holdbarheden. Især er det til dem, der er på farten, udfører aktiviteter udendørs, dem der dyrker fysisk aktivitet af alle former og jer der bare vil hygge. Beef
1 opslag
seneste fra 2. august 2024
KMP Trading
Vi deltager på Formland Autumn 2026
KMP Trading er dedikeret til at tilbyde en enestående samling af specialdesignede dåser, skabt med omtanke og finesse til at opbevare kager, kaffe, te, chokolade og meget mere. Med en imponerende samling af over 200 forskellige modeller på vores lager, stræber vi efter at imødekomme forskellige smag og behov.
Vores sortiment består udelukkende af dåser af høj kvalitet, fremstillet af metal og nøje godkendt til kontakt med fødevarer. Vi sætter en ære i at sikre, at vores produkter ikke kun er smukke at se på, men også lever op til de højeste standarder for funktionalitet og sikkerhed.
Uanset om det er til at bevare smagen af friske kager
51 opslag
seneste fra 7. august 2026
Lahvino Wine & Spirits
En verden fyldt med spændende vine, spiritus og specialiteter.
Lahvino har siden 1997 importeret vine primært fra Italien, Spanien, Portugal og Tyskland.
Vi udvælger primært mindre vingårde, hvor kvaliteten er i højsædet, og ofte er det unge vingårde som er på vej mod stjernerne.
Vinsortimentet bliver desuden suppleret med spiritus og likører med gastronomi som, balsamico, extra virgin olivenolier, pestoer, småkager. mv.
Vi gør os umage for at finde høj kvalitet til fair penge.
61 opslag
seneste fra 16. august 2025











