Lahvino Wine & Spirits
En verden fyldt med spændende vine, spiritus og specialiteter.
Lahvino har siden 1997 importeret vine primært fra Italien, Spanien, Portugal og Tyskland.
Vi udvælger primært mindre vingårde, hvor kvaliteten er i højsædet, og ofte er det unge vingårde som er på vej mod stjernerne.
Vinsortimentet bliver desuden suppleret med spiritus og likører med gastronomi som, balsamico, extra virgin olivenolier, pestoer, småkager. mv.
Vi gør os umage for at finde høj kvalitet til fair penge.
61 opslag
seneste fra 16. august 2025
Lauren-Steven- Design.dk
Konceptualisering:
Vi leverer en høj kvalitet i både elastik og perler. Der bruges rustfrit stål i vores armbånd og det bedste læder.
Alle vores artikler leveres i små gaveæsker med et eksklusivt look.
Vores mål er at levere til gode udsalgspriser for den moderigtige kvinde og mand som ønsker at følge de nye trends.
Valg af materialer: En ædelsten er et krystallinsk mineral, der kan skæres og poleres for at lave smykker og andre ornamenter. De gamle grækere skelnede mellem ædelsten og halvædelsten, som stadig bruges. Ædelstene var hårde, sjældne og værdifulde. De eneste "ædelstene" er diamant, rubin, safir og smaragd. Alle andre kvalite
2 opslag
seneste fra 16. juni 2023
Lene Bjerre Design & Simple Goods
LENE BJERRE
Hos Lene Bjerre har vi en tradition for at kombinere kunsthåndværk med design, og trends med tradition. Vi sætter en ære i at gøre naturen til en del af vores liv, og skabe rum til at leve i. Rum, der afspejler personlighed, og danner rammerne for levende samtaler, hyggelige middagsselskaber, lange nætter i stearinlysets skær - og hverdagens små øjeblikke.
Denne sæson fejrer Lene Bjerre stolt 50 år med tidløst design til hjemmet med lanceringen af vores efterårs-/vinterkollektion 2025.
Med rødder i skandinavisk arv og et moderne formsprog hylder denne kollektion vores arv, samtidig med at den omfavner fremtiden for boligindr
13 opslag
seneste fra 11. juli 2025
LIE GOURMET ApS
Vi deltager på Formland Autumn 2026
LIE GOURMET er et dansk brand med et stort og bredt sortiment af søde og salte delikatesser. Vi løfter hverdagslivet og forkæler sanserne med originale delikatesser inspireret af det ukomplicerede franske landkøkken. En enkel måde at tilføre kvalitet og klassisk velsmag på, så måltidet bliver en oplevelse med plads til nærvær. LIE GOURMET sælges i specialhandlen i Danmark, Skandinavien og resten af Europa. Vi byder jer velkommen på vores stand hvor I kan smage vores lækkerier og få en fornemmelse af vores koncept i et inspirerende miljø.
14 opslag
seneste fra 29. juli 2025
Lowin ApS
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Egen import af Italienske kvalitetsprodukter til engros salg.
Vi håndplukker fra de mest spændende leverandører: vine fra hele Italien, øl fra forskellige mikrobryggerier, fantastisk kvalitets chokolade fra Napoli og Peimonte, olivenolier, oliven og andre delikatesser i glas.
Vi har pesto i flere varianter, gourmet pasta, chili og tomat produkter fra det sydlige Italien, sodavand med friske lokale frugter fra Sicilien, økologiske tonic vand fra Gemellii, kiks, chips og kager i mange varianter.
Bredt og spændende udvalg af spiritus og likør - og meget, meget mere.
Alt sammen MADE IN ITALY.
18 opslag
seneste fra 12. januar 2026
Lübech Living
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Reduce. Reuse. Recycle
Vi designer tidløse og funktionelle produkter fremstillet af bæredygtige og miljøvenlige materialer. Vi har fokus på håndarbejde, primært fra socialt udsatte befolkningsgrupper og i samarbejde med disse grupper, producerer vi produkter med en unik historie, masser af sjæl og med et socialt miljørigtig formål.
103 opslag
seneste fra 18. februar 2026
Maileg ApS
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Besøg os på Formland og se vores charmerende legetøj, som er skabt til at inspirere vores børns favorit lege og historier. På messen vises også vores mange smukke interiør produkter.
3 opslag
seneste fra 9. marts 2023
MAMIKDesign
Julehygge på kugleform - dansk design.
MAMIKDesign har designet funktionelt julepynt i form af en klassisk julekugle, smukt udformet i keramik og metal. Kuglerne findes som flotte skåle til julegodterne, en enkelt kalenderstage og fyrfadsstager, der vil pynte på ethvert julebord. Da produkterne er produceret i matte farver, henholdsvis hvid og mørk julerød, passer de ind i stort set alle hjem, og er den perfekte mandel- eller værtindegave.
6 opslag
seneste fra 22. november 2022
Marianne Scheel Illustration
Hos Marianne Scheel Illustration kan du købe kunstplakater og takkekort med realistiske og detaljerede botaniske illustrationer engros. Alle motiverne på produkterne er håndmalede og designet af illustrator og grafisk designer Marianne Scheel, og de er trykt hos danske trykkerier. Marianne finder sin inspiration i sin kærlighed og beundring af naturen i sin egen have og den vilde natur omkring hende.
Marianne Scheels botaniske kunstplakater passer godt ind i flere indretningsstile, lige fra det stilrene skandinaviske hjem til nordisk boho-stil og det mere romantiske hjem med masser af farver. Dette skyldes det varierede sortiment af motive
2 opslag
seneste fra 19. december 2023
Marias Univers
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Mit navn er Maria Josefine Kjær, og jeg arbejder som selvstændig illustrator og billedkunstner. Alle mine motiver er håndmalede, og den autentiske, kunstneriske kvalitet er kernen i min virksomhed.
Jeg sælger mine illustrationer som tryk i form af plakater, kort, julepynt, klippeark m.m. Derudover tilbyder jeg unika julepynt samt navneplakater med håndmalede, unikke detaljer.
Marias Univers er kendetegnet ved poesi, nærvær og et højt kunsthåndværksmæssigt niveau. Mine produkter henvender sig til enhver forhandler, der ønsker et unikt og autentisk sortiment med et tydeligt kunstnerisk udtryk.
Jeg er desuden åben for samarbejder og bes
3 opslag
seneste fra 4. januar 2026
Markuspladsen
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Vores fantastiske brand Basilur tea fra Sri Lanka
2 opslag
seneste fra 9. august 2024
Marus Chocolatier ApS
Marus Chocolatier er en lille chokoladeproducent, skabt ud fra en vision om at chokolade er mere end ”et stykke sødt til kaffen” – det er en sensorisk oplevelse, hvor smage, tekstur og det visuelle udtryk går op i en højere enhed. Chokolade er kunst!
Alle chokolader er fremstillet i hånden i vores lille værksted og vi laver ikke flere chokolader end vi kan sælge. Det er det eneste der giver mening, når man vil sikre dig den bedste smagsoplevelse og ud fra en bæredygtig tankegang.
4 opslag
seneste fra 20. januar 2023











