Uyuni Lighting
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Efterår/Vinter 24 er vores hidtil største lancering af nye produkter for Uyuni Lighting - og vi er meget spændte! Der kommer flere farver, former, størrelser og funktioner. Der er noget for enhver smag og vi er sikre på, at kollektionen kommer til at vække begejstring. Så tag et kig i de nye kataloger og gå på opdagelse i både nye og eksisterende produkter.
Vores håndlavede Uyuni LED lys og fyrfadslys er traditionelle i deres æstetik, luksuriøse at røre ved og innovative i deres mekanik. Ikke alene er den unikke 3D-flamme den første af sin slags, men Uyunis stearinlys har også den praktiske funktion, at du kan tænde og slukke dem på afsta
87 opslag
seneste fra 12. juni 2026
VEMOT
Vi deltager på Formland Autumn 2026
VEMOT — Seks dufte. Én lancering.
På Formland august 2026 præsenterer VEMOT sin første komplette kollektion — seks duftlys bygget på personlig erindring fra det nordiske landskab.
Hver duft er forankret i et bestemt sted, rum eller øjeblik. En finsk barndom på landet. Et familiesavværk. Haver plejet på tværs af Skandinavien. Somre i Spanien. En karriere i tekstil- og modeateliers rundt om i Europa. Dette er ikke konstruerede stemninger — det er fortjente.
De seks dufte hedder WORKROOM, SILENT GREEN, ARCHIVE, AFTERIMAGE GARDEN, NIGHTSWIMMING og ATELIER 1887. Udviklet med parfumører i Grasse. Håndhældt i Stockholms Skærgård. Naturligt sojvok
6 opslag
seneste fra 27. maj 2026
Vestergaard Æsker
Hos Vestergaard Æsker har vi over 70 års erfaring med produktion af æsker i fiberpap i alverdens størrelser og til alverdens formål. Æskerne er håndlavet i Østjylland, på samme manér som for 70 år siden.
Vi laver specialfremstillede æsker / produkter i større eller mindre oplag til virksomheder, organisationer og private, som enten har konkret funktionelle behov eller ønsker en særlig indpakning f.eks. som gaveæsker, produktemballage, transportkasser eller opbevaringsløsninger.
Adornments Agency ApS
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Gennem mit agentur repræsenterer jeg eksklusive brands, som adskiller sig fra mængden. Jeg tilbyder disse brands gennem omhyggeligt udvalgte forhandlere som interiør-, møbel- og stormagasiner. Mine brands produkter er alle fremstillet med omtanke for miljøet.
4 opslag
seneste fra 9. januar 2026
Waves.STUDIO
Waves.STUDIO er et dansk brand, der står for at skabe håndlavede interiør kunstværker af bio-baseret resin, der er unikke, interessante og innovative.
Vi har alle en unik stil og det skal selvfølgelig kunne afspejles i vores hjem. Derfor laver vi alle kunstværkerne i hånden og giver dig mulighed for, at indrette dit hjem med personlige og unikke kunstværker lavet af innovativt materiale.
Det første design, Serenity, er inspireret af organiske bølger og former, og samtidig e
1 opslag
seneste fra 19. november 2024
We Love Seasons
We Love Seasons er skabt med udgangspunkt i mange af de traditioner, som min familie har omkring højtider.
Varesortimentet dækker et bredt udvalg af interiørprodukter gennem kollektionerne – Valentines, Påske, Halloween og Jul.
Vi arbejder konstant på at udvikle nye produkter med fokus på enkelthed, bæredygtighed, høj kvalitet og i materialer, der gør, at produkterne kan anvendes år efter år.
4 opslag
seneste fra 28. juli 2024
Wrendale Designs
Wrendale Designs er en prisbelønnet udgiver af lykønskningskort, brevpapir og gaveartikler med kunstneren Hannah Dales karakteristiske akvareller. Med en forkærlighed for naturen er vi stolte af at producere designorienterede produkter af høj kvalitet, som ofte har små detaljer, der gør dem ekstra specielle.
11 opslag
seneste fra 28. januar 2025
XO Handcraft ApS
Vi deltager på Formland Autumn 2026
XO Handcrafts dekorationer kombinerer nordisk design med traditionelle håndværksteknikker og et stærkt fokus på bæredygtighed. Hvert produkt bliver nænsomt håndlavet af dygtige kvinder i Indien ved hjælp af genbrugspapir, genanvendt bomuld fra tekstilindustrien og naturlig stivelse udvundet af planterødder – alt sammen med respekt for både mennesker og miljø.
Vores kollektioner rummer tidløse ornamenter og dekorationer til jul, påske, halloween og særlige lejligheder som fødselsdag og studentertid. Med inspiration fra skandinavisk æstetik og et ønske om at skabe produkter, der kan gå i arv, designer vi pynt, der har sjæl og historie.
Ho
22 opslag
seneste fra 24. januar 2026
Your Own Design
I oktober 2021 overtog jeg virksomheden med drømmen om at være selvstændig med et familieliv i balance. I dag er det mig selv, der træder ind på mit værksted hjemme på gården i Vrøgum, hvor jeg skaber produkterne step by step.
Jeg printer motiver til hvert glas enkeltvis og sandblæser selv motiverne på. Der er frit spil for fantasien for jeg kan lave det meste. Vi kan producere forskellige produkter med dit design i få antal for at se hvad der sælger hos dig.
3 opslag
seneste fra 4. august 2023








