Foods of Italy
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Hos Foods of Italy arbejder vi tæt sammen med de mest passionerede og inspirerende italienske producenter.
Vores eksklusive keramik er håndlavet i Puglia, inden for rammerne af to familiedrevne virksomheder, Nicola Fasano og Fratello Colí, der begge har eksisteret siden 1600-tallet.
I hjertet af Cutrofiano skaber Fratelli Colì keramik, der forener århundreders tradition med moderne design. Hver tallerken, skål og vase er et unikt stykke håndværk, præget af familien Colìs passion og ekspertise. Produkterne er levet af mikroovnsikker terrakotte og kendetegnes ved deres høje kvalitet.
Nicola Fasanos keramiske mesterværker pryder inter
4 opslag
seneste fra 12. august 2025
FUR BRYGHUS
Vi deltager på Formland Autumn 2026
FUR Bryghus er et mikrobryggeri beliggende på¨Limfjordsøen Fur.
Bryggeriet åbnede i september 2004, og er i dag også et anerkendt spise- og koncertsted.
Øllene fra Fur sælges i hele landet, via egne forhandlere.
Good Sodas
Hej, vi er Good Sodas.
Vi mener ikke, at sodavand behøver at være en guilty pleasure. Derfor har vi lavet en linje af økologiske og fermenterede alkoholfrie alternativer med fokus på naturlige og sundere råvarer.
Vores premium sodavand tilbydes eksklusivt til HORECA i Danmark og er designet til at komplementere en gastronomisk oplevelse eller nydes som et alkoholfrit alternativ ved festlige lejligheder.
Cheers🥤
9 opslag
seneste fra 21. marts 2026
H.C. Andersen Brewery
H.C. Andersen Brewerys navn er en helt naturlig hyldest til H.C. Andersen. For selvfølgelig skal vi hylde Danmarks og hele verdens store digter og historiefortæller. Vi vil gerne sætte endnu mere fokus på denne unikke og eventyrlige del af Danmark. Og selvfølgelig skal de mange turister, der besøger vores land, have mulighed for at smage eventyrlig dansk øl – brygget på en lang dansk øl-tradition. Vi skal huske at være stolte over H.C. Andersen, der i den grad har sat Danmark på verdenskortet.
Velkommen til H.C. Andersen Brewery.
Hansborg Honning
Hansborg Honning blev grundlagt med en passion for at inspirere til en mere bivenlig hverdag gennem honningbiens fascinerende liv og dens lækre honning. Vi tilbyder ikke kun prisvindende honning, men også en række unikke produkter som håndcreme, mjød og honning/citrus gin – alt skabt med respekt for naturen og kærlighed til de sønderjyske råvarer.
Hos Hansborg Honning er vi dedikerede til at vise, hvor alsidig honning kan være. Og vi stopper ikke her – fremtiden byder på mange spændende nye produkter, der forener innovation med vores dybe respekt for bierne og deres bidrag til naturen.
3 opslag
seneste fra 4. januar 2025
Hill-House, Dirach Trading
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Hill-House leverer prodikter af høj kvalitet, Britiske Biscuits, julevarer og helårsvarer, Tepotter og Te tilbehør, Økologisk Kakaopulver, Balsamico di Modena og Condimento, Italienske Chokolade Specialiteter
5 opslag
seneste fra 12. august 2025
Hr. Skov ApS
Hr. Skov er et dansk brand med en stor forkærlighed for naturen og dets vilde og friske råvarer. Med rødder fra det vestjyske hvor himmel, hav og kyst smelter sammen i et enestående natursceneri. Netop fra denne storslåede natur – naturens spisekammer – din baghave, henter Hr. Skov sin inspiration og vilde råvarer til sine produkter.
I vores eget produktionskøkken i Esbjerg fremstiller vi vores produkter, så vi er med i alle processer fra jord til bord. De vilde råvarer vi høster fra naturen omkring Blåvand og de danske nationalparker i Jylland er her rig på aromatiske urter og bær, såsom porse, lyng, havtorn og ramsløg. Alt plukkes på d
68 opslag
seneste fra 23. juli 2024
Lahvino Wine & Spirits
En verden fyldt med spændende vine, spiritus og specialiteter.
Lahvino har siden 1997 importeret vine primært fra Italien, Spanien, Portugal og Tyskland.
Vi udvælger primært mindre vingårde, hvor kvaliteten er i højsædet, og ofte er det unge vingårde som er på vej mod stjernerne.
Vinsortimentet bliver desuden suppleret med spiritus og likører med gastronomi som, balsamico, extra virgin olivenolier, pestoer, småkager. mv.
Vi gør os umage for at finde høj kvalitet til fair penge.
61 opslag
seneste fra 16. august 2025
Let´s Go Live
Kreativt og erfarent livebureau. Vi forbinder brands og forbrugere gennem skræddersyede social commerce-løsninger.
Lowin ApS
Engrossalg af italienske lækkerier.
18 opslag
seneste fra 12. januar 2026
Mac Y A/S
Siden 1996 har Mac Y A/S været bannerfører for import og distribution af kvalitets spiritus i Danmark.
Eksperter i PRIVATE LABEL - PRIVATE CASK
Udfører LØNTAP på eget nyetableret TAPPERI
Masser af GAVE-PRODUKTER både færdige GAVER og til GAVE KURVE
2 opslag
seneste fra 25. juli 2024
Markuspladsen
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Vores fantastiske brand Basilur tea fra Sri Lanka
2 opslag
seneste fra 9. august 2024











