By Cortsen ApS
Vi har en forkærlighed for verdens fineste råvarer og hvordan disse kan kombineres kreativt med brug af spændende teknikker. Vores serveringer udvikles på baggrund af en lidenskab for at skabe unikke smagssammensætninger, som samtidig er interessante for øjet. Vores motivation og ambition er at vores kunder skal have en uforglemmelig gastronomisk oplevelse, hvor vores kærlighed til råvarerne skinner igennem hele vejen. Det gør vi ved at tilbyde eksklusiv og prestigefyldt gastronomi, unikke anretninger og lækre smagssammensætninger. Dette gør vi gennem vores 4 koncepter: Tailor Made, Privat Dining, Take Away og Snacks.
Bælg ApS
Med nøje udvalgte råvarer er vores økologiske konfekthapsere et ambitiøst og dedikeret forsøg på at lave mere bæredygtig konfekture.
Vi bruger økologiske danske bælgfrugter, fordi det både er godt for biodiversiteten på markerne, og fordi det smager himmelsk i kombination med mørk chokolade.
Brug af danske bælgfrugter er på én og samme tid innovativt og
jordnært.
Vores hapsere er desuden lave på sukkerindhold, høje på kostfibre og protein samt gluten- og laktosefri – helt uden at vi er gået på kompromis med smag og kvalitet.
Vi er derfor stolte af at kunne præsentere BÆLG® konfekthapsere i fire smagsvarianter – håndlavet på d
1 opslag
seneste fra 20. april 2023
Caféu Denmark ApS
Cafeu leverer komplette kaffeløsninger til virksomheder af alle størrelser. Med egen serie af kaffeautomater og eget kafferisteri leverer vi alle de produkter, I behøver, for at servere kvalitetskaffe for medarbejdere, kunder og gæster til én samlet lav pris hver måned. Over 1400 danske virksomheder serverer lige nu kaffe fra vores Cafeumater.
11 opslag
seneste fra 15. januar 2024
Casa Jada
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Keramik og spanske specialiteter i én og samme kurv.
Casa Jada Cerámica designer og skaber unikt, håndforarbejdet og håndmalet keramik.
Vores DNA er farveglæde, smukt håndværk og elegante designs.
Hvert produkt opstår gennem kunsten, når toner af farver og formerne i keramikken danner de smukkeste dekorationer. Hvert enkelte produkt er håndmalet af de dygtige fagfolk i Spanien.
Vi er dedikerede og passionerede i vores processer.
I samarbejde med fabrikken i Spanien, skabes og nytænkes der i et kontinuerligt flow, med øje for traditioner og historie.
Hos Casa Jada Cerámica er der rig mulighed for at lave customized udgaver af
25 opslag
seneste fra 21. marts 2026
Casa Mags - Bracci, Gridelli & New Mags
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Oplev et kurateret univers af smage, dufte og inspiration hos Casa Mags, som repræsenterer Bracci, Gridelli og New Mags.
På standen kan du bl.a. smage italienske specialiteter fra Gridelli, som producerer alt fra en balsamico med smag af karamelliseret løg til en fløjlsblød pistaciecreme.
Du får også mulighed for at møde et nyt brand, Bracci. Bracci skaber vidunderlige sæber og dufte, der vækker følelser og minder, og som tager tager dig med på en rejse til Italien.
Sidst men bestemt ikke mindst kan du hos New Mags fordybe dig i et kurateret udvalg af coffee table bøger.
Læs mere om alle vores brands nederst på siden.
Vi g
3 opslag
seneste fra 1. juli 2025
Chic Antique A/S
Velkommen til Chic Antique og vores univers af rustik og romantisk, fransk interiør. Vores rejse udsprang fra de franske landskaber, nærmere lokaliseret i de stemningsfulde Brocante markeder. Her tilbragte Chic Antiques ejer, Bente Kienast, meget af sin tid gennem de varme somre i Frankrig. Og det var her, hvor gamle, skjulte skatte blev fundet – fyldt med så meget skønhed og historie, at de fortjente en genoplivning. Her blev drømmen vækket.
De franske loppemarkeder er stadig en stor del af hvem vi er, og vores designproces. I dag sælger Chic Antique til mere end 55 lande, og har et bredt udvalg af eksklusive møbler og interiør, franske d
11 opslag
seneste fra 20. januar 2025
Chili Klaus
Chili Klaus er i dag en del af et stærkt fællesskab med 500.000 følgere på sociale medier og omkring en kvart milliard visninger af chilismagnings-videoer.
Chili Klaus administration og lager ligger på havnen, centralt midt i Aarhus C. Sortimentet er i løbet af 10 år vokset til flere hundrede produkter, alle med chili som hovedingrediens og hver med et lille vindstyrkenummer fra 1-15.
Chili Klaus eksporterer b.la. til Norge, Sverige, Finland, Island, Tyskland, Holland og de baltiske lande.
Cool-Coffee
DANSK KAFFELIKØR
OG BOTTLED ESPRESSO MARTINI COCKTAILS
- DET EN AARHUS TING!
Vi har lavet en ny type kaffelikør med langt mindre sukker,
koldbrygget og håndlavet i hjertet af Aarhus.
Resultatet er en perfekt afstemt blanding af kaffe og spiritus.
Perfekt at nyde ”straight up”, mens den rene kaffesmag åbner et hav af muligheder for at mixe lækre kaffecocktails,
READY TO SHAKE THINGS UP?
Vores One-Bottle Espresso Martini er alt hvad du behøver at nippe til denne lækre og fløjlsbløde kaffecocktail.
Spar tid og imponer med en perfekt Espresso Martini
hver gang. Tilsæt blot is, ryst og server.
4 opslag
seneste fra 12. august 2024
Copenhagen Sparkling Tea Company
COPENHAGEN SPARKLING TEA COMPANY
SPARKLING TEA er en helt ny drikkevarekategori. Kombinationen af nordisk innovation og asiatiske te traditioner, har resulteret i en økologisk lav-/ikke- alkoholisk mousserende drik baseret på nøje udvalgte teer.
VIRKSOMHEDEN blev stiftet i 2017 i København af den prisvindende sommelier, Jacob Kocemba, og hans makker, Bo Sten Hansen. Den første flaske blev solgt d. 26. maj samme år.
VORES DRØM er at producere verdens bedste lav-/ikke-
alkoholiske mousserende drik. Hvorfor?
...fordi alle fortjener et godt glas bobler!
5 opslag
seneste fra 10. maj 2023
Coravin®
Drik, hvad du vil, uden at gå på kompromis. Coravin giver dig friheden til at skænke den vin, du ønsker, og gemme resten af flasken i uger, måneder eller endda år.
4 opslag
seneste fra 11. august 2023
CPH Gin og cocktails
Vi har udviklede en ny serie gin og cocktails, hvor det ikke er rakatvidenskab at lave den perfekte drink. Alle varianter kan blandes med en almindelig tonicvand.
14 opslag
seneste fra 3. januar 2024
CRT Spirits ApS
Vi deltager på Formland Autumn 2026
CRT Spirits er et dansk import- og distributionsselskab, der siden 2013 har specialiseret sig i at levere kvalitetsvin og -spiritus til specialbutikker, barer og restauranter over hele Danmark.
Med base i Aarhus servicerer vi over 200 butikker på Sjælland, Fyn og i Jylland samt flere anerkendte restauranter, herunder Michelin-præmierede spisesteder. Vores sortiment omfatter et bredt udvalg af produkter, herunder rom, whisky, cognac, armagnac, grappa, vodka og gin. Vi er konstant på udkig efter nye og unikke produkter fra hele verden, hvor pris og kvalitet går op i en højere enhed, for at kunne tilbyde vores kunder det bedste udvalg. Vi er d
30 opslag
seneste fra 20. maj 2026











