Molde
Molde er en af de mest erfarne keramikfabrikker i Portugal. Den blev grundlagt i 1988 i Caldas da Rainha, en region med en århundreder lang tradition inden for brugs- og dekorativ keramik.
Vi er begejstrede for snart at kunne udstille på Formland for første gang.
Vores brand blev lanceret i 2018 og har en voksende portefølje af bordservicekollektioner, dekorative stykker og fliser. Alt sammen lavet af lokalt fremskaffet fint stentøj.
Du vil blive introduceret til et moderne og nutidigt brand, der fokuserer på at overskride forbigående trends og levere et produkt, der passer til enhver lejlighed.
Vi inviterer dig til at træde ind på vore
4 opslag
seneste fra 5. juni 2025
Mols Bolsjer A/S
Mols Bolsjer – Traditionelt håndværk og sød forkælelse
Hos Mols Bolsjer fremstiller vi håndlavede bolcher med kærlighed og omtanke. Med fokus på kvalitet, smag og tradition skaber vi unikke smagsoplevelser, der glæder både store og små. Besøg os og smag på sød dansk hygge!
Moods & More
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Moods & More is a celebration of timeless elegance, thoughtfully crafted for everyday living. Our collection of accessible and stylish homeware, with this season’s focus on stunning LED wax candles, redefines what it means to enjoy lasting luxury.
We believe that beauty should never be out of reach, blending responsible design with lasting quality.
Set the mood, and so much more.
14 opslag
seneste fra 4. juni 2025
Moomin Arabia
Morelund
Morelund er en dansk designvirksomhed som, tro mod sine Skandinaviske rødder, designer dekorative, og unikke, opbevaringsløsninger, som er minimalistiske og elegante.
Mens vi designer for at skabe orden, forsøger vi også at opfordre vores kunder til at være mere til stede i deres liv. At have en specifik plads i hjemmet til ens mobiltelefon, fx på en Tray, vil minde en om at man skal huske at lægge den fra sig.
4 opslag
seneste fra 9. december 2024
Morsø Design
Mortens
Mosgaard Whisky A/S
Mosgaard Whisky er et prisbelønnet destilleri på Sydfyn, hvor vi producerer økologisk gin og whisky.
Mosh CPH ApS
Mosh Cph laver daddel baserede chokolade og småkager.
MOTS MORE
Mots More er en familiejet virksomhed, der leverer smukke, tørrede blomster til livsstilsbutikker og blomsterhandlere over hele Danmark og i udlandet. Vores ambition er at inspirere med blomster og buketter, der matcher sæsonens farver og trends. Blomster, dine kunder kan nyde længe - uden at gå på kompromis med kvalitet, æstetik og den gode samvittighed.
Alle vores buketter er bundet i hånden af vores eget team af dygtige blomsterbindere i Tistrup. Vi kræser for hver enkelt buket og pakker dine blomster omhyggeligt, så de kommer sikkert frem.
Spar tid– vi hjælper altid gerne med at håndbinde dine buketter
Altid håndbundet og pakket i
1 opslag
seneste fra 3. august 2023
MOUD Home
MOUD Home er skabt ud fra en ægte passion for interiør og godt design. Interiør, hvor kvalitet, funktionalitet og design går hånd i hånd. Æstetikken er forankret i den skandinaviske designtradition og vores produkter er samspillet mellem holdbart skandinavisk design, elegante detaljer og godt håndværk.
Hos MOUD Home er vi dedikerede til at skabe design med lang levetid, funktionalitet og høj kvalitet på en ansvarlig måde. Vi lægger stor vægt på kvalitet for at sikre holdbare produkter. Vi tror på, at grundlaget for et mere bæredygtigt forbrug ligger i produkter af høj kvalitet, der kan tåle hverdagens brug.
5 opslag
seneste fra 23. januar 2025
MPwoman
Vi deltager på Formland Autumn 2026
Oplev den ultimative komfort og kvalitet med MPwoman strømper, designet i Danmark og fremstillet i Europa ved kun at bruge de fineste materialer. Vores strømper er designet til at sikre en perfekt pasform og komfort. Vi tilbyder et udvalg af mønstre og designs, der passer til enhver smag, så du kan finde det perfekte par til enhver lejlighed. MPwoman tilbyder strømper med enestående blødhed og åndbarhed, hvilket gør dem til en uundværlig del af enhver garderobe.








