Interesseområder
Nyeste leverandører indenfor Møbler
Speedtsberg A/S
J 7166
Moderne interiør
Speedtsberg kendetegner enkelthed og moderne skandinavisk design, som består af brugskunst, interiør, tekstiler, småmøbler mm. Vi præsenterer hver sæson to store kollektioner, som indeholder en bred vifte af elementer til både bolig og have. For at indhente inspiration til vores produkter, rejser vi i hele verden, hvorefter vi, med udgangspunkt i den nyeste trend, fastlægger den næste kollektion.
To gange årligt inviterer vi forhandlere af Speedtsberg til vores populære inhouse messe, hvor vi præsenterer den nyeste kollektion.
Trademark Living A/S
J 7138
ONE MAN’S TRASH IS ANOTHER MAN’S TREASURE
Størstedelen af Trademark Living-produkterne har på forskellige måder deres rødder i Indien. Holdbare materialer og genbrug er vigtige elementer i Trademark Livings DNA, og Indien inspirerer os og giver os mulighed for at RECYCLE, UPCYCLE og NYPRODUCERE uden at gå på kompromis med vores unikke udtryk.
Når vi træder ind hos vores leverandører, åbenbarer der sig store områder med bunker af eksempelvis gamle døre, vitrineskabe og markedsvogne. Det er som at komme ind i et skatkammer, og vi føler os gang på gang som Aladdin i den magiske hule – vi ved aldrig hvilke skatte der gemmer sig.
Når vi l
11 opslag
seneste fra 5. januar 2023
Walnut Street
F 5080
Walnut Street er samlingsstedet for nøje udvalgte designere og mærker, som fortjener at blive set (og købt) på det skandinaviske marked. Eller som udspringer i Norden og kan bringes ud i verden til et internationalt designpublikum. Kort sagt: Vi kommunikerer design!
Walnut Street er en familieejet virksomhed, drevet af Christian Vedel Egly: "Vi vælger ofte vores retning ud fra det design eller den designer, vi forelsker os i. Simpelthen fordi, vi ikke kan lade vær'. Vi er drevet af mavefornemmelse tilsat en god portion realisme og retailerfaring. Man kan sige, at vi arbejder i krydsfeltet mellem hjerne og hjerte.
Med fokus på salg og ma
2 opslag
seneste fra 12. januar 2023