Interesseområder
Nyeste leverandører indenfor Højtider
TE & KAFFE specialisten
E 4000
På Formland 2023 kan du komme helt tæt på vores råvarer og smage dig rundt i en verden af te, kaffe og meget mere.
Denne gang tilbyder vi dig også at smage på kolde drikke, Proviant-sortimentet, spændende nyskabelser fra Belberry og Nøddehuset samt varm chokolade fra Whittard. Vi glæder os til at se dig til en god snak og gode messetilbud.
Teministeriet
E 4162
Teministeriet har produceret kvalitets-te siden 2015. HQ ligger i Malmö, Sverige, men produktion og pakkeri er for nyligt flyttet til Danmark.
Medstifteren Kathryn Brown stammer oprindeligt fra Taiwan. Gennem sin opvækst har hun fået inspiration og stor viden til at mikse de forskellige, skønne smage, hvor årgamle te-traditioner fra Fjernøsten kombineres med skandinavisk minimalisme, design og æstetik.
I år kommer Teministeriet med fem boblende økologiske nyheder på flaske. Kom endelig forbi og oplev stemningen og de gode smage.
Udover kvalitets-te leverer Teministeriet også smukke kander til servering af både te og kaffe. Kanderne
The Left Over - hJulepynt
H 6266
The Left Over giver vi affald nyt liv med genanvendelse, upcycling og lækre designs.
Vi former og producerer æstetiske produkter af kasserede materialer, så de får nyt liv i vores hjem og ikke som co2 i atmosfæren.
Alle vores produkter er lavet af råvarer, som andre betrager som affald. Råvarerne til vores produkter kommer fra affalds-plastik som plastikposer, film, låg fra drikkevarer, rester af vandrør og gamle bildæk mm.
The Left Over’s mission er at holde en del af klodens knappe ressourcer i
Alting kan bruges til noget.
2 opslag
seneste fra 4. januar 2023