Interesseområder
Nyeste leverandører indenfor Højtider
The Left Over
hJulepynt er lavet af gummi fra udtjente bildæk.Udtjente dæk laves til gummigranulat, der presses til de plader hJulepynten trykkes ud af.hJulepynt er holdbart, slidstærkt og kan bruges inde & ude.hJulepynt er skabt for at genanvende nogle af deprodukter vi alle efterlader – og for at give affald en chance til gennnem lækre designs.Hvert år smides 40.000 tons dæk ud – en del af dem giver vi nyt liv med hJulepynt og påskepyntHos The Left Over elsker vi tanken om, at samle op efter forbruget, og genanvende affald som en værdifuld råvarer i stedet for smide det direkte på lossepladsen eller brænde det.
1 opslag
seneste fra 17. januar 2023
Hollymoods ApS
Hollymoods er en lille dansk virksomhed som laver eksklusive julekugler og glaspynt i høj kvalitet. Vi har 2 egne kollektioner, hvor den ene er smukke, hånddekorerede julekugler i mundblæst glas der fejrer det typisk danske, mens vores anden kollektion hedder Proud Christmas og består af ornamenter og glaskugler der hylder LGBTQ+ ligestilling i alle regnbuens farver.
7 opslag
seneste fra 29. december 2022
Hove Home ApS
F 5180
Hove Home deltager i år med egne produkter men også med to nye agenturer - Svanefors of Sweden og PR Home of Scandinavia. Det er første gang af disse to brands er på Formland, så glæd dig til masser af spændende lamper - udendørs som indendørs - tæpper, puder, duge, mundservietter, plaider, viskestykker, håndklæder, sengetøj mmHove Home deltager med sine lysestager, vaser, skrivebord og konsolbord. Fælles for alle produkterne er vores fokus på bæredygtighed. Vi glæder os til at vise et bredt og spændende sortiment for første gang på Formland messen.
8 opslag
seneste fra 20. juli 2023